[A klasa] Legion II Pilzno 2-3 LKS Żyraków

W ramach 10 kolejki A klasy na własnym stadionie „dwójka” podejmowała drużynę LKS Żyraków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2-3.

⚽️ [1-1] Dominik Urjasz (rzut karny)
⚽️ [2-1] Wiktor Tomasiewicz 

🟥 Miłosz Chmura (dwie żółte kartki)

👕 Legion II Pilzno :

Maciej Maziarka – Hubert Nalepka (60’), Dominik Urjasz, Sebastian Cichowski, Marek Wadas, Bartosz Czyjt, Wiktor Tomasiewicz, Błażej Szypułka (60’), Dominik Kozioł (70’), Łukasz Czyjt (60’), Miłosz Chmura

👕 Rezerwowi :

Szymon Sok, Krystian Gliwa (60’), Paweł Ryba (60’), Michał Romański (60’), Mateusz Cichowski, Szymon Bryk (82’), Marcin Anioł (70’ 82’)

👔 Trener : Marcin Kudłacz

 

Spotkanie bardzo wyrównane, typowy mecz walki. Na początku meczu Legion stworzył kilka sytuacji, ale zabrakło skuteczności by objąć prowadzenie. Następnie kilka akcji drużyny gości. Jedna z nich przyniosła im korzyść w postaci rzutu karnego (jeden z obrońców Legionu został trafiony piłką w rękę). Pewnie wykonana „jedenastka” i mamy wynik 0-1. Bramka na 1-1 to również rzut karny, tym razem Miłosz Chmura ograł obrońcę gości w polu karnym po czym został sfaulowany. Do rzutu karnego podszedł kapitan – Dominik Urjasz i zdobył bramkę wyrównującą. Na zakończenie pierwszej połowy bramkę na 2-1 zdobył Wiktor Tomasiewicz strzałem zza 16 metrów. Niestety w drugiej połowie od ok. 65 minuty meczu nasza drużyna musiała radzić sobie w ”dziesięciu” po czerwonej (drugiej żółtej) kartce dla Miłosza Chmury. Końcówka spotkania należała do gości i to dzięki ich wytrwałości zdołali odwrócić losy meczu. Najpierw wrzutka na prawego skrzydłowego, ten zgrywa na 16 metr, by zawodnik gości mógł zdobyć bramkę wyrównująca (22). Następnie kapitalnie wykonany rzut wolny z 20 metra boiska i zawodnik z Żyrakowa strzela bramkę umieszczają piłkę w samo okienko bramki (23).

 

[IV liga - 11 kolejka] Igloopol Dębica 2-1 Legion Pilzno

Dodano 02 października, 2021 (23:10)

W ramach 11 kolejki IV ligi podkarpackiej nasza drużyna podejmowała w Dębicy miejscowy zespół – Igloopol Dębica. Spotkanie zakończyło się […]

[A klasa - 11 kolejka] LZS Mała 2 - 6 Legion II Pilzno

Dodano 11 października, 2021 (22:10)

W ramach 11 kolejki A klasy nasza drużyna rezerw podejmowała na wyjeździe drużynę – LZS Mała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem […]