PODSUMOWANIE: Rocznik 2008/2009

Kolejne podsumowanie to rocznik 2008/2009.Trener Michał Wilczyński miał do dyspozycji ponad 40 zawodników dlatego roczniki te występowały w 3 ligach

– okręgowa u13
– wojewódzka u13
– wojewódzka u12

Zacznijmy od ligi okręgowej:

“Liga okręgowa to rozgrywki w których występowali przede wszystkim zawodnicy z GR B. Rywalizacja w tej lidze nie została dokończona ( 2 mecze zostały przeniesione na wiosnę ). Legion zajmuje obecnie 5 miejsce z 9pkt na koncie, 3 zwycięstwa i 7porażek. Dla większości zawodników możliwość grania w lidze okręgowej było nowością w zmaganiach o punkty. Jak na debiutantów uważam, że poszło nam całkiem nieźle, dobre mecze przeplataliśmy słabszymi. Cieszy frekwencja na treningach (na wyróżnienie zasługuje Patryk Stręk który nie opuścił żadnego treningu od ponad 2 lat! pomimo, że dojeżdża z miejscowości oddalonej od Pilzna o 17km). Przed każdym meczem miałem spory dylemat ponieważ musiałem wybierać 18 osobową kadrę spośród 25 zawodników, na szczęście każdy zawodnik dostał szansę gry.

 

Liga wojewódzka młodzik starszy:

“Do rozgrywek przygotowujemy się 8 meczami kontrolnymi w których prezentujemy się bardzo solidnie, niestety w ostatnim sparingu przed ligą nasza ostoja defensywy Filip Wadas łamie rękę i jest wykluczony z pierwszej rundy. Brak Filipa miał duży wpływ na przebieg rywalizacji odnosimy 1 zwycięstwo, 2 razy remisujemy i 3 razy schodzimy z boiska pokonani. W rundzie rewanżowej już w pełnym składzie idzie nam zdecydowanie lepiej 3 zwycięstwa 1 remis 2 porażki. Kończymy sezon na 5 miejscu z 15 pkt, bilans bramkowy 30-23.

Najwięcej meczów: 14 – Kudroń, Niemiec, Łączyński.

Strzelcy: 9 – Niemiec, 8 – Papiernik, 3 – Kudroń, 2 – Wadas, Tomasiewicz, 1 – Czyż, H.Skoropada, Berek, Anioł, Kasprzyk, Mika.

Zakończone rozgrywki pozostawiają pewien niedosyt, kilka meczów może poza dwumeczem z Soccerem Ropczyce mogły zakończyć się innym wynikiem, niestety raziła duża nieskuteczność w ataku. Za całokształt należą się moim zawodnikom wielkie brawa ponieważ większość zawodników to piłkarze z rocznika 2009, ale różnice fizyczne nadrabiali wolą walki, determinacją i umiejętnościami.”

 

Liga wojewódzka młodzik młodszy:

“Do ligi postanawiamy zgłosić się w trakcie trwania rozgrywek – związek przydziela nas do ‘egzotycznej’ grupy przemyskiej, 5 wyjazdów ponad 100km. Odnosimy 7 zwycięstw 3 razy schodzimy z boiska pokonani (warto dodać, że we wszystkich przegranych meczach tracimy decydującą bramkę w ostatniej minucie meczu). W roli gospodarza jesteśmy bezkonkurencyjni 5 meczów = 5 zwycięstw. Najlepsze spotkania to mecze z liderem rozgrywek Orlikiem Przemyśl, pierwszy przegrywamy w Przemyślu 3-2 pomimo, że trzy minuty przed końcem prowadzimy 1-2. Drugi to nasze zwycięstwo 3-2 po meczu rozgrywanym w bardzo trudnych warunkach. Sezon końćzymy na 2 miejscu z 21 pkt, bilans bramkowy 50-14.

Najwięcej meczów: 10 – Kudroń, Niemiec, Papiernik, Berek.

Strzelcy: 13 – Papiernik, 12 -Niemiec, 9 – Mika, 6 – Tomasiewicz, 3 – Anioł, 2 – Berek, Łączyński, 1 – Stręk.

21 punktów pozwoliło nam awansować do gr 2 ligi podkarpackiej i tylko 2pkt dzieliło nas od gr 1. Jestem bardzo zadowolony z zakończonych rozgrywek, prezentowaliśmy bardzo ofensywny styl gry średnio strzelaliśmy 5 bramek na mecz. Myślę że jeśli poprawimy grę w obronie i omijać nas będą kontuzje to w przyszłym sezonie jesteśmy w stanie powalczyć o awans do gr 1. Z niecierpliwością czekamy na start wiosennych rozgrywek.”

PODSUMOWANIE: Rocznik 2014/15

Dodano 26 grudnia, 2020 (11:43)

Do przedstawienia pozostały Nam jeszcze dwie grupy, oto jedna z Nich, najmłodsi Legioniści i trener Dominik Urjasz!   “Jako odrębna […]

PLAN SPARINGÓW

Dodano 13 stycznia, 2021 (21:55)

Legion w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej przygotował siedem meczów kontrolnych, jeden termin pozostaje wolny.   30.01 – Unia Tarnów […]