Debiutująca młodzież | Zwycięstwo w pucharze

W minioną środę rozegraliśmy pojedynek z Piast Wolica Piaskowa w OPP.

Od początku prowadziliśmy grę w tym starciu, dobrze funkcjonowała nasza lewa strona gdzie sprawnie wymieniali pozycje Kwiatek ze Słotą. Jednak wynik otworzyliśmy po akcji prawym skrzydłem w 15 minucie, dobre podanie Manzo do Kozioła, ten dośrodkował a zamykający akcję Kwiatek precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Około 30 minucie znów akcje rozprowadził Luigi, tym razem to on zaliczył asystę przy bramce Sztuki.

W drugiej połowie śmielej wyszli gospodarze którzy w ciągu kilkunastu pierwszych minut stworzyli kilka dogodnych okazji, jednak pewny w bramce Maziarka nie dał się pokonać. W 55 minucie na boisku pojawił się Barycza co uspokoiło grę Legionistów. Na ostatnie 13 minut pojawił się debiutujący tego dnia w seniorskiej piłce szesnastoletni Błażej Szypułka, występ z pewnością może zaliczyć do udanych mimo tego, że w 80 minucie zmarnował świetną okazję. Jednak 5 minut później Błażej wyszedł w tempo do piłki prostopadłej, na pełnej szybkości zostawił obrońców za sobą, Ci mogli jedynie oglądać jego numer, wypatrzył lepiej ustawionego Luigiego i wypieścił podanie do starszego kolegi, a Manzo skierował ją do pustej bramki. W 90 minucie kolejny debiutant pojawił się na boisku, tym razem 15-letni Miłosz Chmura. W doliczonym czasie gry po samobójczym trafieniu ustalamy wynik na 0-4, dobra akcja lewą flanką Słoty, dośrodkowanie i niefortunna interwencja zawodnika Piasta. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy gdyby swoje 100% sytuacje wykorzystali m.in Sztuka oraz Kwiatek.

Maziarka, Barszcz (55′ Barycza), Słota, Bieszczad, Buras (90′ Chmura), Pęcak, Manzo, Kwiatek, Sztuka (77′ Szypułka), Kozioł, Pierzchała

OPP - JUTRO Z PIASTEM o 16:00

Dodano 29 września, 2020 (16:25)

W II rundzie Okręgowego Pucharu Polski naszym przeciwnikiem będzie reprezentant dębickiej okręgówki Piast Wolica Piaskowa. Gospodarz najbliższego spotkania w […]

Bez argumentów z Izolatorem.

Dodano 12 października, 2020 (18:58)

W meczu 16. kolejki IV Ligi Podkarpackiej podejmowaliśmy drużynę Izolatora Boguchwała, goście dowodzeni przez Bartosza Zołotara, który w Pilźnie rozegrał […]